Sig SAUER MCX-SPEAR 6.8x51mm SBR 13in Semi-Auto Rifle RSPEAR-68-13B-NG-SBR
at TheGunDock
Discount 30% off
Dealers w/ stock 3
See deal at TheGunDock →
Product details
Sig Sauer MCX Spear SBR 6.8X51mm 13" Coyote - MFG# RSPEAR-68-13B-NG-SBR, UPC: 798681701292 The Sig Sauer MCX Spear SBR is a versatile semi-automatic rifle chambered in 6.8X51mm. Featuring a 13-inch threaded barrel and a sleek coyote finish, this firearm is designed for precision and reliability in various shooting applications. Specs: Brand: Sig Sauer Model: MCX Spear SBR Caliber: 6.8X51mm Barrel Length: 13 inches Action: Semi-Automatic Finish: Coyote Magazine Capacity: 20 rounds UP…
  • Manufacturer: Sig Sauer
  • Category: Short Barrel Rifles (SBR)
  • Caliber: 6.8MM
  • Barrel length: 13.00"