Century Arms PACN1102 Mecanik M02 Reflex Sight 3 MOA Red Dot Black
at TheGunDock
Discount 54% off
Dealers w/ stock 3
See deal at TheGunDock →
Product details
CANIK | PACN1102 | MPN: 532 | UPC: 787450786554 | 1X | 3 MOA Red Dot | Black Anodized | 1.85" OAL | 1.09 oz Micro reflex sight with a durable aluminum body and Tactical Concave Face for easy slide racking. Features 10 brightness settings and parallax-free design. Specifications: Brand: CANIK Model: PACN1102 MPN: 532 UPC: 787450786554 Magnification: 1X Reticle Type: 3 MOA Red Dot Window Size: 1.1" x 0.79" Housing Material: CNC Machined 6061-T6 Aluminum Activation: Manual Auto Shut-Off: Yes Ta…
  • Manufacturer: CANIK
  • Category: Red Dots & Holo Sights
  • Caliber: 1.10" X 0.79"